Jak skutecznie chronić się przed słońcem w czasie letniego wypoczynku? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem są dzisiaj parasole ogrodowe z wysięgnikiem! Nowoczesne parasole to idealny dodatek do strefy wypoczynkowej – rozłożysta czasza pozwoli nam cieszyć się komfortowym cieniem, a sam parasol idealnie uzupełni miejsce wypoczynkowe i nada mu estetyki. 

Idealne parasole ogrodowe z wysięgnikiem

Jakie parasole ogrodowe wybierać? Producenci proponują nam różnorodne modele! Parasole ogrodowe z wysięgnikiem różnią się od siebie ilością punktów regulacji, ale też wielkością i kształtem czaszy. Producenci wskazują też, że podstawa pod parasol może być zarówno dedykowana do wkopania w ziemię, jak i odpowiednia do postawienia na tarasie czy balkonie. Parasole ogrodowe mają za zadanie chronić nas przed promieniowaniem UV – ich szerokie czasze tworzą komfortowy cień, a nienagrzewający się materiał sprawia, że w cieniu panuje przyjemny chłód. 

Parasole ogrodowe z wysięgnikiem składają się ze stabilnego stelaża aluminiowego – stelaż taki malowany jest proszkowo, przez co jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i rdzą, odkształcaniem. Na jego szczycie umieszczona jest czasza – może mieć ona bok o długości nawet 4 metrów! Parasol ogrodowy o dużej czaszy skutecznie chronić nas będzie przed promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem – wszystko to za sprawą tkanin zastosowanych w przypadku czasz. Nowoczesne czasze tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Dodatkowo są one pokrywane warstwą poliuretanu. Czasze wzmocnione są o sprężyny naciągowe, które zachowują odpowiednią pozycję tkaniny również w czasie porywistego wiatru. 

Parasol ogrodowy – jak o niego dbać zimą?

Warto pamiętać, aby parasole ogrodowe z wysięgnikiem w czasie jesieni i zimy odpowiednio zabezpieczać przed osadzaniem się brudu, kurzem, wilgocią. Pomogą w tym dopasowane pokrowce ogrodowe, które użytkowane regularnie pozwolą na przedłużenie żywotności parasola. 

Comments are closed.