Jak zmienić oblicze nasz kuchni i codziennie przygotowywanych dań? Okazuje się, że nie musimy kupować nowych książek kucharskich – kluczem do lepszego gotowania jest wymiana garnków na nowoczesne garnki stalowe. Dlaczego garnki te cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Co proponują nam producenci? Czy garnki takie sprawdzą się w naszej kuchni?

Dlaczego warto wybrać stalowe garnki kuchenne?

Stal nierdzewna nie jest nowością w kuchni – nowoczesne garnki kuchenne ze stali 18/10 to jednak ciekawa propozycja na rynku. Stal ta zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, korozją, wysokimi temperaturami. Komplet garnków z tego tworzywa nie jest podatny na zarysowania, przez co przez długi czas będzie on cieszyć nasze oczy. Garnki stalowe posiadają specjalne dyski, które umieszczane są w dnach garnków – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowywanie potraw, jak i na zmniejszenie rachunków za energię. W kompletach znajdziemy również doskonale przylegające do rantów pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, które zabezpieczono przed odpryskiwaniem czy wysokimi temperaturami. Pokrywki posiadają niewielki odpowietrznik, dzięki któremu możliwe jest odprowadzenie nadmiaru pary wodnej I zagęszczenie potrawy.

Jak uzupełnione są garnki?

Komplety garnków uzupełnione są o liczne elementy, które pozwolą nam wygodniej gotować podstawą są tu przede wszystkim uchwyty oraz rączki – są one profilowane, tworzone z antypoślizgowych materiałów nieprzewodzących ciepła. Dla większej wygody gotowania producenci zaproponowali również lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. W konkretnych zestawach znajdziemy również elementy pozwalające na gotowanie na parze.

Comments are closed.