Wyleczenie zaczerwienionych krost nie oznacza końca problemów z trądzikiem. Pamiątką po stanach zapalnych na skórze są nieestetyczne blizny. Wyrównanie cery przy pomocy peelingów czy łagodnych zabiegów kosmetycznych nie przynosi w tym przypadku satysfakcjonujących efektów. Kiedy tradycyjne sposoby zawodzą, warto sięgnąć do sprawdzonych, potwierdzonych medycznie metod. Tajną bronią w walce z bliznami potrądzikowymi jest laser frakcyjny CO2. Co warto wiedzieć o rewolucyjnej kuracji? Sprawdź!

Laser frakcyjny CO2 – nowa skóra w kilka tygodni

Frakcyjne zabiegi laserowe wykonywane są przez lekarzy w gabinetach medycyny estetycznej. Laser frakcyjny CO2używany podczas kuracji wyparowuje w skórze wymagającej poprawy mikro-otworki. Uszkodzona w kontrolowanym procesie skóra zaczyna regenerować się.  W miejscach poddanych działaniu lasera tworzy się “nowa skóra”. Wokół otworków, w strefie przegrzanej przez dyfuzję ciepła przebudowuje się kolagen. W efekcie, po zakończonej regeneracji, skóra staje się napięta i gładka, a koloryt się wyrównuje. Zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i nie wywołuje żadnych powikłań. Warto pamiętać, że zabieg frakcyjny, jak każda inna ingerencja w organizm, powinna być poprzedzona konsultacją lekarską, podczas której specjalista wykluczy występowanie jakichkolwiek przeciwwskazań.

Jedno urządzenie, wiele możliwości

Laser frakcyjny CO2 znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnej medycynie estetycznej, dermatochirurgii i laryngologii. Podczas krótkiego zabiegu pacjenci mogą trwale usunąć zmiany takie jak blizny przerostowe, przebarwienia, rozstępy, rozszerzone pory, brodawki wirusowe, włókniaki. Co ciekawe, zabiegi frakcyjne zaliczyć możemy również do kuracji typu anty-aging przywracającym jędrność skórze i spłycającym zmarszczki. 

Comments are closed.