Nowoczesna medycyna pozwala nam nie tylko na poprawę naszego zdrowia, ale też na realne wpływanie na nasz wygląd. Lasery kosmetyczne i medyczne wykorzystywane są coraz częściej w gabinetach zabiegowych związanych ze skórą twarzy, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Czy działanie laserów jest bezpieczne? Czy zabiegi takie wymagają specjalnego przygotowania?

Jak działają lasery kosmetyczne i medyczne?

Nowoczesne lasery kosmetyczne i medyczne to prawdziwa innowacja, nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii czy medycynie estetycznej. Szeroki zakres działania laserów, w tym laserów frakcyjnych, pozwala na skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry, jak również z efektami przebytych chorób. Lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL pozwalają na skuteczną walkę ze zmarszczkami, bliznami pochorobowymi, przebarwieniami, redukują rozszerzone pory i umożliwiają wykonanie laserowego liftingu twarzy. 

Jak działają lasery kosmetyczne i medyczne? W przypadku laserów frakcyjnych emitują one wiązkę światła o określonej długości, która penetruje skórę w precyzyjnie wybranych miejscach i podgrzewa wodę w komórkach. Proces ten prowadzi do mikrouszkodzeń, które początkują procesy regeneracyjne i naprawcze, w tym wzmożoną produkcję kolagenu. 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabiegu wykorzystujące lasery kosmetyczne i medyczne wymagają przede wszystkim wypełnienia prostej i krótkiej ankiety zdrowotnej – w ten sposób możliwe jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zastosowania tego rodzaju leczenia. Przygotowanie do zabiegu polega na miejscowym znieczuleniu skóry przy pomocy specjalistycznego kremu. Sam zabieg z użyciem lasera może trwać kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Po zabiegu istotne jest to, aby skóra była chroniona przed promieniowaniem słonecznym. Zalecane jest stosowanie konkretnych kosmetyków ochronnych. Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić kilka tygodni. 

Comments are closed.

https://bezpiecznapodroz.org/2024/03/03/ubezpieczenie-samochodu-w-podrozy-zagranicznej-co-musisz-wiedziec/ Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://beesafe.pl/porady/suv-do-50-tys/