Niekiedy mówi się, że prawdziwą kobietę poznać można po pięknym zapachu oraz zadbanych paznokciach. O ile o gustach zapachowych się nie dyskutuje – każdemu odpowiadają bowiem inne perfumy, o tyle zadbane paznokcie łatwo zidentyfikować. Już krótko przycięte, czyste i pociągnięte odżywką paznokcie oraz równo wycięte skórki wokół płytki, świadczą o dbałości.

Przegląd metod wykonywania manicure i pedicure

Jedną z najbardziej popularnych metod manicure i pedicure, pozostaje dalej lakier tradycyjny. Szybko się nim maluje i efekt utrzymuje się do kilku dni. Dla kobiet, które nie lubią tak często zajmować się malowaniem dłoni czy stóp, a uwielbiają mieć zadbane paznokcie – dobrą opcją może być korzystanie z lakierów hybrydowych. Manicure hybrydowy jest łatwy w wykonaniu – oczywiście wymaga zakupu kilku akcesoriów Do paznokci żelowych czy akrylowych potrzebnie jest ich jednak znacznie więcej. Te dwie ostatnie metody najlepiej wykonywać u profesjonalnej manicurzystki. Rewelacyjną metodą odżywienia paznokci jest makijaż dłoni po japońsku. Wykonuje się go wcierając w odpowiednim kierunku odżywkę, która przy okazji poleruje płytkę, pozostawiając ją gładką jak tafla wody czy lustro. Paznokcie są głęboko odżywione, twarde jak diamenty – i prezentują się naprawdę pięknie przez kilka tygodni. Można oczywiście nałożyć na nie lakier, który będzie trzymał się naprawdę długo – ponieważ jego przyczepność będzie większa na dobrze oszlifowanej powierzchni.

Skąd czerpać inspiracje na ozdabianie paznokci?

Są kobiety, które preferują spokojne, stonowane kolory na paznokciach. Niemal zawsze wybierają delikatny róż, mleczny beż albo kończą z popularnym „frenczem” na paznokciach. Inne panie stawiają na ciemne, nasycone śliwki czy wyraziste czerwienie. Część kobiet uwielbia wszelkiego rodzaju zdobienia – wykorzystują one przeróżne akcesoria do paznokci – naklejki, cyrkonie, brokaty, efekty syrenki. Największym morzem inspiracji do tego typu projektów jest oczywiście Internet. W sieci znaleźć można przeróżne tutoriale, które krok po kroku instruują odbiorcę, jak dany makijaż dłoni wykonać.

Gdzie najtaniej kupić lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe, waciki bezpyłowe czy inne akcesoria do paznokci można kupować na przykład przez Internet lub na specjalnych stoiskach w galeriach handlowych, tzw. wysepkach. Jednak najtańsze akcesoria do paznokci znaleźć zazwyczaj można w hurtowniach kosmetycznych. Warto poszukać czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie znajduje się właśnie taka placówka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Comments are closed.