Adwokaci przyznają, że w ostatnich latach znacząco wzrosła ilość zleceń i osób, które zgłaszają się do nich o pomoc. Okazuje się, że zdecydowana większość spraw to sprawy rozwodowe lub rodzinne (np. związane z ustaleniem ojcostwa, przyznaniem alimentów, etc.). W jakich sytuacjach pomoże adwokat? Jaki jest zakres jego pracy?

Jak przygotować się do rozwodu

Kiedy zapada decyzja o rozwodzie nierzadko zastanawiamy się, czy możliwe jest przygotowanie się do spotkania w sądzie z małżonkiem. Niewątpliwie rozwód zaliczany jest do jednych z najbardziej stresujących sytuacji w naszym życiu. Istotne jest to, aby próbować porozumieć się z małżonkiem, osobiście lub przy pomocy doświadczonego mediatora. Pomoc osoby z zewnątrz pozwoli na uzgodnienie najważniejszych zagadnień, związanych z majątkiem, opieką nad dziećmi, alimentami. Dzięki pracy z mediatorem możliwe będzie szybsze uzyskanie oświadczenia o rozwodzie. Jeśli małżonkowie nie są w stanie się porozumieć sąd może wymusić na nich konieczność spotkania z mediatorem. 

Adwokat – skuteczna pomoc w batalii sądowej

Wiele spraw rozwodowych ciągnie się miesiącami – jest to zazwyczaj wynikiem skomplikowanej sytuacji rodzinnej i braku chęci współpracy po stronie małżonków. Na salach sądowych często widać, jak pary kłócą się, wypominają sobie liczne zdarzenia. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim zadbanie o dobre imię swojego klienta, ale też powstrzymanie go przed podejmowaniem kroków, które w oczach sędziów mogą pogorszyć jego sytuację prawną. Doświadczony adwokat pomoże zebrać niezbędne dokumenty oraz dowody, które pozwolą na osiągnięcie zamierzonych celów w sądzie – mówi kancelaria adwokat-katowice.pl. Zatrudniając adwokata, musimy być świadomi, że jego pierwszym zadaniem jest dokładne zapoznanie się ze sprawą oraz bezstronna ocena. Na tym etapie możliwe jest też zasugerowanie możliwych rozwiązań, jakie daje prawo. 

Comments are closed.