Wydaje ci się, że gładka i jędrna skóra bez zmarszczek to już przeszłość? Dowiedz się więcej o odmładzaniu laserowym i przekonaj się, że jeszcze wiele możesz zmienić. Laser pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu skóra po jego zastosowaniu wygląda na świeżą i odmłodzoną.

Czym jest odmładzanie laserowe?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który wynika z metabolicznego spadku aktywności komórek, niskiego potencjału regeneracyjnego organizmu oraz coraz większej podatności na stres oksydacyjny. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się między 24. a 30. rokiem życia i zależy od takich czynników, jak: dieta, ekspozycja skóry na słońce, predyspozycje genetyczne, zanieczyszczenie środowiska.

Dzięki takim zabiegom, jak odmładzanie laserowe można pobudzić procesy regeneracyjne w skórze i skutecznie spowolnić proces starzenia, a nawet cofnąć niektóre jego skutki. Odmładzanie laserowe opiera się na uszkadzaniu skóry w kontrolowany sposób w celu wymuszenia procesu jej odbudowy i regeneracji.

Jak działa laser na zmarszczki?

Urządzenie to emituje skupioną wiązkę światła, a dokładniej – energii o określonej długości fali, która wywiera konkretne działanie na tkanki. Laser wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze poprzez podgrzewanie zawartych w niej cząsteczek wody, a wysoka temperatura powoduje urazy termiczne. Uszkodzeniu ulegają m.in. włókna kolagenowe, które zostają skrócone, a jednocześnie uruchomione zostają procesy naprawcze, mające na celu pobudzenie skóry do odbudowy i tworzenia nowego kolagenu.

Na czym polega laserowe odmładzanie skóry?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, odmładzanie laserowe można przeprowadzić za pomocą różnych urządzeń. Lekarz medycyny estetycznej dobiera terapię indywidualnie. W odmładzaniu twarzy sprawdza się grupa laserów frakcyjnych. Dzielą się one na ablacyjne i nieablacyjne. Pierwsze z nich doprowadzają do odparowania zewnętrznych warstw naskórka (mają bardziej inwazyjne działanie, ponieważ naruszają ciągłość skóry). Lasery nieablacyjne nie naruszają naskórka, ale i tak docierają do głębokich warstw skóry. Oba zabiegi są skuteczne, ale stosuje się je w nieco innych przypadkach. Do redukcji pierwszych zmarszczek w zupełności powinien wystarczyć laser frakcyjny nieablacyjny. Bardziej zaawansowane problemy skórne (np. głębokie bruzdy, blizny, rozstępy) usuwane są najczęściej za pomocą urządzeń ablacyjnych. Zabieg laserowego odmładzania twarzy wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym. Znieczulenie nie zawsze jest potrzebne, zwłaszcza w przypadku laserów nieablacyjnych.

Laserowe odmładzanie twarzy – efekty i skutki uboczne

Odmładzanie laserowe przy pomocy technologii frakcyjnej polega na wprowadzaniu zmian w kolumnowych odcinkach skóry, dzięki czemu regeneracja tkanek zachodzi bardzo szybko, Komórki regeneracyjne mają bowiem do pokonania krótką odległość – z „kolumn” zdrowej tkanki do „kolumn” poddanych działaniu lasera. Kontrolowane, frakcyjne uszkodzenia skóry umożliwiają intensywną odbudowę włókien kolagenu oraz elastyny.

Efektem odmładzania laserowego jest zwiększenie jędrności i napięcia skóry, dzięki czemu również zmarszczki stają się mniej widoczne. Cera po zabiegu wygląda świeżo i naturalnie. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest jednak wykonanie serii zabiegów. Najlepsze efekty można zaobserwować po 2-3 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Odmładzanie laserowe nie jest zabiegiem zupełnie nieinwazyjnym. Przed jego przeprowadzeniem konieczna jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia przeciwwskazań. Po laseroterapii mogą wystąpić takie skutki uboczne, jak: zaczerwienienie i obrzęk skóry, złuszczenie naskórka, bolesność miejsca zabiegowego, świąd. Zwykle znikają one po kilku, kilkunastu dniach.

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z łódzkiej Kliniki Miracki.Comments are closed.