Skóra starzeje się cały czas, jednak w pewnym momencie staje się to coraz bardziej widoczne w postaci zmarszczek i wiotkości. Procesu tego nie da się zatrzymać, ale można cofnąć niektóre jego skutki i to bez pomocy chirurga. W najlepszych klinikach medycyny estetycznej skorzystamy z mało inwazyjnych zabiegów odmładzających, nazywanych liftingiem bez skalpela. Przedstawiamy trzy propozycje.

Ultradźwiękowy lifting bez skalpela

Ultradźwięki to jedna z najczęściej wykorzystywanych technologii do napinania i odmładzania skóry bez skalpela. Docierają na duże głębokości, dzięki czemu doskonale stymulują przebudowę kolagenu i elastyny – dwóch białek, które odpowiadają za gęstość i jędrność naszej skóry. W ten sposób inicjowana jest przebudowa naturalnego „rusztowania” skóry. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla Bolesławiec, ultradźwiękowy lifting bez skalpela umożliwia podniesienie brwi i „otwarcie” oka, redukcję luźnej skóry na szyi i likwidację podwójnego podbródka, spłycenie bruzd i zmarszczek, a nawet zmniejszenie blizn potrądzikowych. Poprawę kondycji skóry można zauważyć już po jednym zabiegu. Efekty wzmacniają się w ciągu kilku kolejnych tygodni.  

Nieinwazyjny lifting twarzy taśmami

Kinesiotaping to popularna terapia „plastrowania dynamicznego”, wykorzystywana w medycynie sportowej w celu leczenia kontuzji. Oklejanie skóry specjalnymi taśmami znalazło również zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Kinesiotaping wykorzystuje się jako ultrabezpieczną metodę liftingu twarzy, z której mogą skorzystać nawet kobiety w ciąży. W połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej przyspiesza regenerację skóry i potęguje efekty odmładzania. Ciężar taśmy jest zbliżony do ciężaru skóry, a materiał, z którego jest wykonana, pozwala na swobodny przepływ powietrza. Kinesiotaping wspomaga odżywienie tkanek, przyczynia się do redukcji zastojów limfatycznych i obrzęków. Odpowiednio założone plastry obniżają napięcie mięśni i relaksują je, wpływając na stopniową redukcję zmarszczek. Regularny kinesiotaping wpływa na pamięć mięśniową, dzięki czemu z biegiem czasu efekty zabiegu się utrwalają.

Głęboki lifting termiczny

Radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana też termoliftingiem, to innowacyjna terapia, która polega na jednoczesnej iniekcji i podgrzaniu leczonego obszaru. Takie połączenie stymuluje procesy naprawcze skóry dużo lepiej niż zastosowanie mikronakłuwania i radiofrekwencji osobno. Cienkie igły wprowadzane są na głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm, gdzie oddziałują zarówno na naskórek, jak i na głębokie warstwy skóry. Silne pobudzenie fibroblastów prowadzi do syntezy nowych, młodych włókien kolagenowych, które uzupełniają ubytki tkankowe i poprawiają elastyczności skóry. Termiczny lifting twarzy poprawia jakość i napięcie, redukuje zmarszczki i blizny, wygładza strukturę skóry. Rezultaty radiofrekwencji mikroigłowej pojawiają się stopniowo w ciągu 1-2 miesięcy. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Z nieinwazyjnych zabiegów odmładzających skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej – odwiedź Find Beauty Expert, aby dowiedzieć się więcej.

Comments are closed.