W domach, mieszkaniach i biurach powinno się używać specjalistycznych mat podkładek na zamówienie, które mają za zadanie zabezpieczać powierzchnie mebli. Dzięki temu, że tworzy się je na indywidualne zlecenie klienta, ten klient sam może określić ich poszczególne parametry – chociażby rozmiar czy typ materiału wykonania.

Wybór materiału

To właśnie od niego warto rozpocząć samodzielne „projektowanie” nowej podkładki. Jeżeli ma być ona wyrobem jakościowym, musi zostać wykonana z wysokojakościowego materiału. Do wyboru jest tu kilka całkiem nieźle sprawdzających się opcji. Są to tworzywa takie jak: silikon, poliwęglan oraz polipropylen, a rzadziej drewno.

Każda mata podkładka na zamówienie będzie wykorzystywana w jakimś konkretnym celu, dlatego to do jej przyszłego sposobu zastosowania trzeba dostosować materiał wykonania produktu. W przypadku mat służących do zabezpieczania paneli podłogowych najlepszym wyborem będzie płyta laminowana, ewentualnie drewno. Klasyczne maty zabezpieczające meble tworzy się natomiast z polipropylenu albo poliwęglanu.

Personalizacja produktu

Akurat w przypadku przedmiotów mających spełniać tak ważne funkcje wygląd powinien być kwestią drugorzędną, jednakże trudno się dziwić temu, że gdy człowiek inwestuje już większe pieniądze w maty podkładki na zamówienie, oczekuje od nich zarówno jakości, jak i odpowiedniej prezencji. Dość uniwersalnym designem charakteryzują się maty polipropylenowe oraz poliwęglanowe. Najczęściej przyjmują one neutralne barwy (mleczne lub białe), a mogą być też zupełnie przezroczyste.

Z kolei gdy po maty sięga jakaś firma, która chce wykorzystywać je w biurze, może ona pomyśleć o ich dodatkowej personalizacji, prosząc o umieszczenie na ich powierzchni konkretnej grafiki lub napisu kojarzącego się z działalnością. Dobrym wyborem będzie nawet logo firmy.

Dodatkowe rady

Przy składaniu zamówienia na maty klient na pewno zostanie też od razu poproszony o podanie preferowanych wymiarów produktu. Te wymiary warto sobie wcześniej wyznaczyć, próbując dojść do tego, jakiej wielkości podkładki sprawdziłyby się na konkretnych meblach i zagwarantowałyby im dostateczną i w zupełności wystarczającą ochronę.

W ramach dodatkowej płatności mata podkładka na zamówienie może uzyskać kilka wartościowych cech, takich jak chociażby dodatkowe zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym. Z takich udogodnień absolutnie warto skorzystać. Mata, która zyska wysoką odporność na promieniowanie, nie będzie w ogóle blaknąć i nie zmieni swojego koloru pod wpływem słońca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie mata podkładka na zamówienie.

Comments are closed.