Obrączki ślubne posiadają niezwykłą symbolikę: stanowią one dowód miłości i związku, są trwałe i wykonane z cennego kruszcu. Są też jednym z symboli, z którymi kojarzy się małżeństwo. Przygotowując się do tego ważnego dnia warto przyjrzeć się obrączkom z bliska i wybrać komplet, który idealnie dopasowany będzie do naszych potrzeb. Jakie propozycje mają dla nas projektanci?

Obrączki ślubne wykonane ze złota

Nie ma wątpliwości, że najczęściej kupowane obrączki ślubne tworzone są ze złota. Stawiając na ten kruszec musimy być świadomi, że wyroby jubilerskie ze złota posiadają określone próby. Próba oznacza ilość procentową czystego złota w danym stopie. Ze względu na to, że złoto jest metalem plastycznym, niezbędne jest tworzenie domieszek innych metali, aby wzmocnić stop. Przekłada się to na odporność biżuterii na uszkodzenia, ścieranie. Najchętniej wybieranym jest złoto o próbie 585 – oznacza to, że w złoto w danym wyrobie stanowi 58,5% całkowitej masy. Taka biżuteria odznacza się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Warto wiedzieć, że złoto to nie jedyny kruszec, z którego tworzone są obrączki ślubne. Obecnie mocne obrączki ślubne wykonywane są również z platyny, tytanu czy karbonu. Obrączki takie odznaczają się nowoczesnym designem i ciekawymi zdobieniami. 

Obrączki ślubne w różnych kolorach i ze zdobieniami

Złote obrączki ślubne mogą mieć wyjątkowe kolory: poza klasycznym żółtym złotem projektanci proponują nam również złoto różowe, białe, a nawet czarne. To, co zwraca uwagę podczas wyboru to także liczne i ciekawe zdobienia. Obrączki mogą być zdobione frezami, matowymi elementami, biżuteria taka może też łączyć dwa kolory złota, np. żółty i biały. Elementem, który z pewnością wyróżni obrączki na tle innych wyrobów jubilerskich są również kamienie szlachetne. Obrączki z diamentami to oryginalne rozwiązanie dla par szukających wyjątkowej biżuterii. 

Comments are closed.