Tusze do drukarek HP dostępne są w różnych cenach. Niektóre z nich są dość drogie, inne zaś tańsze. Nie ma jednak możliwości kupienia tuszy Hp za mniej niż kilkadziesiąt złotych. Przy sporej ilości wydruków tusze HP trzeba kupować często, co jest zauważalnym wydatkiem. Jak oszczędzić na kosztach drukowania? Wystarczy tusze HP napełniać.

Napełnianie tuszy HP

Napełnianie tuszy HP można wykonywać w warunkach domowych. Nie jest to praca trudna, każdy sobie z tym poradzi. Napełniać jednak można tylko te tusze HP, które pod naklejką mają otwory, przez które można wstrzyknąć tusz. Nie wszystkie pojemniki na tusz takie są, niektóre są w pełni zamknięte. Często zamykane trwale są tusze zamienniki. Oryginalne najczęściej takie otwory posiadają.

Przed napełnianiem należy zaopatrzyć się w zestawy do napełniania tuszy lub tusze w buteleczkach. W drugim przypadku konieczne będzie też zakupienie czterech strzykawek i igieł do nich, by tusz każdego koloru można było uzupełniać przy pomocy osobnej strzykawki. W innym przypadku kolory mogą się wymieszać. Alternatywą jest mycie strzykawek i późniejsze używanie do innych kolorów, jednak zakup osobnych jest lepszym rozwiązaniem.

Jak napełniać tusze HP?

Napełnianie tuszy jest banalnie proste. Należy odkleić naklejkę na pojemniku na tusz i sprawdzić, który tusz do którego otworu wstrzykiwać. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć jakiego koloru jest gąbka w danym otworze. Tam gdzie ma ślady czerni, wstrzykuje się tusz czarny. Tam, gdzie jest żółta, wstrzykuje się żółty, w inne otwory zaś kolejne kolory.

Strzykawkę należy napełnić kilkoma mililitrami tuszu, założyć na nią igłę i wbić ją delikatnie w gąbkę w otworze. Nie można igły wprowadzać zbyt głęboko, bowiem wtedy istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnego pojemnika na tusz. Uszkodzony pojemnik oczywiście będzie już nie do użytku

Nie za dużo tuszu

Przelanie tuszu, może skutkować uszkodzeniem delikatnych elektronicznych elementów pojemnika na tusz, dlatego warto wstrzykiwać go powoli i nie za dużo. 4-5 mililitrów to ilość absolutnie bezpieczna. W niektóre pojemniki można wstrzyknąć jednak nawet dwukrotnie więcej – to tak zwane pojemniki XL.

Po napełnieniu pojemnika na tusz, trzeba dokładnie zakleić naklejkę, by powietrze nie dostawało się do środka. Najprawdopodobniej klej na naklejce nie będzie już trzymał idealnie, wskazane jest więc naklejenie naklejki i dodatkowe podklejenie jej taśmą klejącą. Tak napełniony tusz można założyć do drukarki. Koszt zakupu pojemników z tuszem lub zestawów do napełniania jest minimalny, napełnianie tuszy HP znacznie więc obniży koszty drukowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze hp.

Comments are closed.