Każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek kupna polisy, która będzie chroniła jego, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy mogą korzystać z kilku ubezpieczeń, spośród których najważniejszym jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jakie czynniki wpływają na kwotę widniejącą na umowie? Ile musimy zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie? Sprawdź!

Koszty zakupu OC

Nie można jednoznacznie określić, ile będzie kosztował zakup ubezpieczenia. Na cenę usługi wpływa wiele czynników, począwszy od danych osobowych właściciela pojazdu (jego wiek, doświadczenie, przysługujące zniżki, miejsce zamieszkania, a nawet stan cywilny) oraz parametry techniczne wozu (marka i model, rok produkcji, pojemność silnika, moc). Najmniej za ubezpieczenie zapłacą doświadczeni kierowcy mający na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę (około 400 zł), natomiast najwięcej – młodzi właściciele pierwszych samochodów niemający doświadczenia za kierownicą. 

Czy warto szukać oszczędności?

Wydawać by się mogło, że cena za ubezpieczenie OC wzrasta wraz z dodatkowymi usługami czy lepszymi warunkami. Okazuje się, że nie do końca tak jest. Zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Oznacza to, że warunki oferowane przez poszczególne towarzystwa są niemal identyczne. Mimo tego, ceny poszczególnych ofert znacząco się od siebie różnią.

W sieci taniej!

Zanim udasz się do agencji zajmującej się ubezpieczeniami, warto sprawdzić ofertę on-line. Na stronie beesafe.pl znajdziesz wygodny, prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki za ubezpieczenie w cenionej grupie Compensa. Co ważne, ubezpieczenie możesz kupić bez wychodzenia z domu, bezpośrednio na stronie. 

Comments are closed.

usiek.pl direct.pl tle-cgi.com