Słodkie desery czy przekąski to dla wielu z nas codzienność: nie wyobrażamy sobie południowej kawy bez ciastka czy czekolady, weekendami chętnie kupujemy lody i słodkości pochodzące z pobliskich cukierni. Warto pamiętać, że tego typu słodkości negatywnie wpływają nie tylko na nasze zęby, ale i wagę czy zdrowie ogólne. Zamiast kupować słodkie przekąski pomyślmy o samodzielnym przygotowaniu ich w domu!

Słodycze pod kontrolą!

Problemem kupowanych słodkości i przekąsek jest duża ilość zawartego w nich cukru, ale też tłuszczów oraz składników konserwujących. Nadmierne spożywanie takich produktów prowadzić będzie do zwiększenia masy ciała, ale też próchnicy. Na szczęście w domowym zaciszu możemy samodzielnie przygotować słodkie przekąski, takie jak ciasta, ciasteczka, koktajle, domowe lody.

W jaki sposób dosładzać klasyczne ciasta, kiedy nie chcemy używać tradycyjnego cukru? Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele! Przede wszystkim wykorzystywany jest ksylitol, ale również syrop klonowy, klasyczny miód, syrop z agawy. Prostym i chętnie stosowanym sposobem na dosłodzenie wypieków jest stosowanie… bananów! Nie tylko sprawią one, że ciasta staną się słodsze, ale też nadadzą im bardziej egzotycznego aromatu. Świetnym pomysłem będzie też wykorzystanie suszonych owoców, które wystarczy drobno poszatkować – nadadzą się do tego suszone morele, rodzynki.

Słodkości, które bez trudu przygotujemy w domu!

Jakie słodkości bez trudu przygotujemy w domu? Z pewnością są to ciasta – najprostsze przepisy na ciasta z owocami wymagają minimum nakładu czasu i składników, a latem będą idealnym dodatkiem do herbaty czy kawy. Chcąc podjąć gości wykwintnymi słodkościami warto wykorzystać przepis na tartę z mascarpone i świeżymi owocami.W takiej tarcie warto wykorzystać truskawki, borówki, maliny oraz poziomki. Taki wypiek nie tylko podbije podniebienia naszych gości, ale będzie również przepiękna ozdobą na letnim stole.

 

 

Comments are closed.