Każda pociecha marzy o swoim pokoju. Nawet, jeżeli ma być to mały pokój dziecięcy, to i tak będzie wdzięczna za to, że ma takie swoje miejsce, gdzie nawet może schować się przed innymi osobami. Jak urządzić taki pokój, aby dziecko dobrze się w nim czuło?

Mały pokój dziecięcy i meble

Mały pokój dziecięcy w żaden sposób nie może być zagracony, dlatego nie przesadzajmy z ilością mebli. Dziecko musi mieć miejsce do spania, ale również musi mieć miejsce, gdzie będzie mogło przechowywać swoje zabawki. Można postawić na jedną, maksymalnie dwie półki odkryte, gdzie dziecko będzie mogło przechowywać swoje najpiękniejsze zabawki. Tak to warto postawić na jedną większą, ale pojemną szafę/komodę/regał, gdzie zmieści się reszta bibelotów naszego dziecka. Do tego przyda się stolik dla młodych pociech (najlepiej o regulowanej wysokości), dzięki czemu będzie mógł on rosnąć razem z maluchem. Przy stoliku będzie można rysować, a nawet podejmować gości.

Mały pokój dziecięcy z wygodnym łóżkiem

Mały pokój dziecięcy powinien mieć wygodne łóżko. To nie od miejsca na zabawki, czy też szafy należy rozpocząć aranżację tego pomieszczenia. Od doboru łóżka i odpowiedniego jego ustawienia należy rozpocząć urządzenie małego królestwa dla dzieci. Posłanie w dowolnej formie nie powinno stać przy samym kaloryferze, ponieważ w szczególności w okresach zimowych, dziecko może mieć problem ze snem. Lepiej wybrać jedną ze ścian, która zapewni maluchom swobodny widok na drzwi wejściowe, co jest koniecznością. 

Comments are closed.