Szarość jest jednym z najpopularniejszych odcieni w aranżacjach wnętrz. Jest elegancka, przyjemna dla oczu i wcale nie musi być nudna. Poza tym daje wprost nieograniczone możliwości w łączeniu z różnymi meblami i dodatkami. Z czym dobrze wyglądają szare ściany? Zobacz te propozycje!

Jakie kolory pasują do szarego?

Obecnie w sklepach dostępne są farby w wielu odcieniach szarości – od bardzo jasnego aż do ciemnego, grafitowego. Można zatem dopasować je indywidualnie do swojego pomysłu na wnętrze. Jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenia i nadadzą im skandynawski wygląd. Z kolei te ciemne świetnie komponują się ze stylem loft, glamour, aby nadać im nutę tajemniczości.

Szary, podobnie jak biały, uznawany jest w aranżacji wnętrz za kolor bazowy. Stąd też pasuje do niego wiele innych barw. Kolor szary można łączyć z:

  • bielą,
  • beżem,
  • brązem,
  • czerwienią,
  • barwą musztardową,
  • żółcienami,
  • zielenią.

Meble do salonu w szarym kolorze

Salon z szarymi ścianami może wyglądać atrakcyjnie z meblami w jednolitych barwach, na przykład w bieli czy czerni, ale również z meblami drewnianymi i imitującymi drewno. Tutaj warto pamiętać o trzymaniu się jednego wybarwienia drewna, by nie uzyskać chaotycznego efektu.

Aby kupić stylowe umeblowanie, warto pooglądać oferty w sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz – można znaleźć w nim znacznie więcej propozycji niż w stacjonarnych salonach meblowych.

Dodatki do szarego salonu

Dobór dodatków do szarego salonu zależny jest od jego stylu. Każdy sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz może zaoferować klientom dostęp do pełnej gamy ozdób. Co warto wybrać?

Przykładowe dodatki do szarego salonu w różnych stylach:

  • salon w stylu skandynawskim – najlepiej będą pasowały dodatki z naturalnych materiałów, które ocieplą charakter wnętrza, na przykład zasłony, poduszki, świeczki, wyplatane kosze, plakaty w prostych ramach, rośliny, które mogą ożywić przestrzeń,
  • salon w stylu glamour – takie szykowne wnętrza znakomicie wyglądają z dodatkami jak chromowane i szklane świeczniki, kryształowe żyrandole oraz lampy ze zdobionymi abażurami z tkaniny,
  • salon w stylu loft – industrialne wnętrza można zaaranżować z użyciem dodatków o przemysłowym charakterze, na przykład jak metalowe lampy, druciane kosze, ale świetnie będą wyglądać w nich też poduszki z etnicznymi motywami.

Najlepiej swoje poszukiwania idealnych dodatków do szarego salonu rozpocząć online. Sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz to najwygodniejszy sposób, aby zakupić modne dekoracje do całego domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/.

Comments are closed.