Współczesny styl życia nie sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki – ze względu na brak czasu na ćwiczenia i powszechność niezdrowej żywności – ale jednocześnie jest ona bardzo pożądana. Można zrobić wiele, by wyglądać lepiej nawet niekoniecznie tracąc na wadze, a najwięcej możliwości mają kobiety. Jedną z opcji jest bielizna wyszczuplająca.

Bielizna wyszczuplająca – na czym to polega?

Oczywiście często producenci bielizny przedstawiają określone produkty jako wyszczuplające, ale nie należy spodziewać się po nich wiele. Jeśli chce się faktycznie ukryć fałdki tłuszczu w okolicach talii bądź wyszczuplić inne partie ciała, trzeba sięgnąć po specjalne produkty.

Warto przy tym mieć na uwadze fakt, że dobra bielizna wyszczuplająca prawdopodobnie będzie trochę kosztować. Jest to jednak na pewno inwestycja warta rozważenia, gdyż na przykład tanie majtki kupione na bazarze nie będą dobrze spełniać swojej roli.

Tego rodzaju produkty, w postaci na przykład wspomnianych, wysokich majtek, gorsetów czy halek, znaleźć można w dobrych sklepach bieliźnianych, często wśród produktów uznanych marek.

Czy to faktycznie działa?

Jeśli dobrze wybierze się bieliznę wyszczuplającą, nie tylko jeśli chodzi o jej jakość, ale też fason, a przy tym rozmiar, to nie ma powodu, by nie działała. A jakich efektów można się spodziewać? Zyskania lepszych kształtów, między innymi wymodelowania talii, spłaszczenia brzucha, ale też wyszczuplenia ud oraz wymodelowania i uniesienia pośladków.

Rzecz jasna, dobór takiej bielizny powinien zależeć od tego, jakich efektów się oczekuje. Jeśli ma się ogólną nadwagę, same majtki spłaszczające brzuch na pewno nie wystarczą, zwłaszcza że mogą podkreślać fałdki tłuszczu widoczne wyżej, pod piersiami i na plecach.

Tak samo nie spełni dobrze swej roli bielizna za luźna, gdyż nie będzie odpowiednio mocno uciskać i modelować ciała. Jednak noszenie bardzo obcisłych, wręcz niepozwalających oddychać czy powodujących ból brzucha produktów także nie jest wskazane, zwłaszcza że prawdopodobnie szybko zniechęci to do kolejnych prób.

Co warto wybrać?

Jak wspomniano wyżej, to zależy od oczekiwań oraz figury. Na pewno świetnym wyborem dla kobiet mających nadwagę będzie wyszczuplająca halka, która wymodeluje ciało od piersi aż po kolana.

Warto też wybierać wyszczuplające majtki zakrywające cały brzuch, z nogawkami sięgającymi kolan – oczywiście pod warunkiem, że wybrana kreacja nie odsłoni takiej bielizny. Nagrodą za wysiłek będzie nawet 5 kg mniej! – oczywiście optycznie. Warto więc spróbować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna wyszczuplająca.

Comments are closed.