Okna PCV wykonane są z polichlorku winylu. Z materiału, który wykazuje się naprawdę wysoką trwałością. Co jednak trzeba jeszcze wiedzieć o tego rodzaju stolarce okiennej? Tak, aby mieć pewność, że wybrane okna przez długi czas sprawdzać się będą w domach lub w firmach.

Czym charakteryzują się okna PCV? 

Okna plastikowe od wielu lat znajdują się na rynku. Po raz pierwszy można się było z nimi spotkać w latach 70. XX wieku. Z czasem ich popularność stała się jeszcze większa – chociażby dlatego, że były to okna, które dzięki swojej cenie sprawiały, że mogły je kupić osoby nawet z mniejszymi zasobami finansowymi. Tego rodzaju okna, tworzone na bazie polimeru winylu, w obecnych czasach można dowolnie kształtować. Przy tej okazji, warto wspomnieć, że polimer winylu jest materiałem, który wykazuje się dużą odpornością na wysokie temperatury. Do tego jest to produkt, który nie jest trudny w konserwacji, dlatego też tak chętnie wykorzystywany jest w produkcji stolarki okiennej.

Budowa okien plastikowych

Okna PCV w obecnych czasach, tworzone są na zasadzie recyklingu, tzn. do wyprodukowania niektórych elementów wykorzystywane są materiały ze starych okien. Tak, w dobie kiedy tak dużo mówi się o recyklingu, o tym, aby wykorzystywać materiały tak łatwo dostępne, również ma to miejsce przy produkcji okien. Dzięki temu jest zdecydowanie mniej plastiku dookoła nas. Aczkolwiek, nie wszystkie elementy do nowych okien mogą zostać wyprodukowane ze starych materiałów. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem się to zmieni. 

Comments are closed.