Jakość codziennie spożywanych posiłków ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Warto zadbać o to, by nasza dieta była różnorodna, smaczna, dopasowana do indywidualnych potrzeb i zaleceń lekarskich. Warto też szczególną uwagę przyłożyć do kwestii śniadań. Dlaczego?

Przepis na wartościowe i syte śniadanie

Dietetycy są zgodni, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – pierwszy posiłek powinien zapewnić energię oraz nasycić. Możliwości na syte i smaczne śniadanie jest wiele – w zależności od upodobań śniadanie może być wykonane na słodko lub na słono. Niebanalną propozycją okaże się przepis na jajka zapiekane ze szparagami i serem czyli smażonka po beskidzku. Takie śniadanie składa się zarówno z białka, jak i węglowodanów, dzięki czemu doi organizmu trafią niezbędne składniki. Atutem jest tu również wyjątkowy smak. Decydując się na śniadania na słodko, nie ma lepszej opcji niż miękkie i smaczne placuszki – mogą być one wykonane na mleku, kefirze lub jogurcie, czyli produktach, które zazwyczaj znajdują się w lodówce. Smaczne placuszki podawać można z domowymi dżemami, syropem klonowym, jak również z owocami.

Drugie śniadanie – jak je przygotować?

Podczas porannego krzątania w kuchni, warto również pomyśleć o drugim śniadaniu, które zostanie spożyte szkole lub też w pracy. Dobrym pomysłem są pudełka śniadaniowe, do których zmieścić można zarówno klasyczne kanapki, jak i słodkie przekąski. Aby zróżnicować drugie śniadanie, warto do pudełka włożyć warzywa i owoce. Mogą być to pokrojone w paski marchewki, ale też cząstki kalarepy, jabłko, banan, winogrona. Uzupełnieniem zdrowego drugiego śniadania może być butelka wody niegazowanej z dodatkiem listków mięty lub też ziołowa lub owocowa herbata w termosie.

Comments are closed.