Szukając trwałych mebli do ogrodu czy na taras, warto zwrócić uwagę na meble tarasowe z tworzywa sztucznego. Zastosowanie materiałów syntetycznych do produkcji mebli ogrodowych to sprawdzony pomysł, który daje zaskakujące rezultaty. Bez wątpienia najchętniej kupowanymi meblami tego typu są meble technorattanowe. Co warto o nich wiedzieć?

Czym wyróżniają się technorattanowe meble tarasowe z tworzywa sztucznego?

Meble technorattanowe cenione są od dziesięcioleci – meble te harmonijnie łączą świetne parametry techniczne oraz doskonały wygląd, idealnie wpisujący się w nowoczesne trendy. Meble tarasowe z tworzywa sztucznego tego typu są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale też ścieranie, działanie wilgoci, wnikanie kurzu. Meble takie posiadają lekkie, aluminiowe stelaże – dzięki nim podnoszenie czy przenoszenie mebla z miejsca na miejsce nie jest problematyczne. Okrycie mebli technorattanowych to plecionka syntetyczna. Nieporowata struktura tworzywa nie wchłania wilgoci czy brudu, przez co utrzymanie takiego mebla w czystości nie jest problematyczne.

Rozbudowane kolekcje technorattanowe

Meble tarasowe z tworzywa sztucznego dostępne w kolekcjach technorattanowych to olbrzymi wybór modeli – przekonują projektanci. W kolekcjach znaleźć można przede wszystkim sofy narożne, ale również fotele, krzesła, stoliki i stoły, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonu. Dzięki tak dużej różnorodności możliwe jest zaaranżowanie zarówno dużej, jak i niewielkiej przestrzeni wypoczynkowej ogrodu, tarasu czy balkonu. Meble tarasowe z tworzywa sztucznego dostępne są w kilku kolorach, co pozwala na ich dopasowanie do już istniejącej aranżacji. Meble technorattanowe nierzadko uzupełniane są o miękkie poduszki i siedziska.

Comments are closed.