Donice tarasowe duże to propozycja dla miłośników zieleni i osób, które w prosty sposób chcą podnieść estetykę otoczenia miejsca wypoczynkowego. Nowoczesne donice nie tylko pozwolą na osadzenie ulubionych roślin, ale też zmienią odbiór przestrzeni. Jakie donice proponują topowi projektanci? Jakie modele sprawdzą się w konkretnych aranżacjach?

Donice tarasowe duże w nowoczesnych przestrzeniach

Nowoczesne tarasy to najczęściej miejsca, gdzie króluje elegancki minimalizm, wygoda i porządek. W takiej przestrzeni doskonale sprawdzą się donice tarasowe duże, wykonane z materiałów syntetycznych. Stabilna, cementowa donica została wzbogacona o włókno szklane, przez co jest ona wysoce odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury. Donice tarasowe wykonane w ten sposób mogą być idealnym rozwiązaniem do osadzania zarówno niskich, kwitnących roślin, jak i wyższych krzewów i karłowatych drzewek – stabilność i waga donicy pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa rośliny. Wybierając donice tarasowe duże konieczne jest zapewnienie ich drożności – w tym celu na dno donicy, przed wsypaniem ziemi, tworzymy warstwę drenażową, np. wykonaną z keramzytu czy średniej wielkości kamyków. Ziemia również powinna być rozluźniona, np. za pomocą żwiru lub perlitu.

Donice tarasowe duże w strefie boho

Jak uzupełnić kwiatami przestrzenie boho? Najprostszym rozwiązaniem okażą się donice tarasowe duże wykonane z technorattanu. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów tego typu donic, pozwoli na uzupełnienie przestrzeni i nadanie jej wysokiej estetyki. W przypadku donic technorattanowych zaskakuje niska waga – donice te posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, wierzch tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze. Donice takie na długi czas zachowują doskonały wygląd.

Comments are closed.