Przestrzeń mieszkania blokowego ograniczała w kwestii aranżacji jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj projektanci dokładają wszelkich starań, by oferowane kolekcje meblowe idealnie sprawdzały się zarówno w klasycznych dużych kuchniach, mniejszych pomieszczeniach czy w aneksach. Jakie meble wybrać do nowoczesnej kuchni w bloku?

Najważniejsza jest funkcjonalność

Kuchnie blokowe to zazwyczaj wąskie lub małe pomieszczenia, które w nowoczesnym budownictwie zostały zastąpione aneksami kuchennymi umieszczanymi w salonach. Zaaranżowanie takich przestrzeni nie jest dzisiaj trudne – praktycznie nieograniczony wybór mebli pozwala na zaprojektowanie wnętrza kuchennego naszych marzeń. Podstawą w aranżacji powinna być funkcjonalność: w kuchni wygodnie mamy przygotowywać posiłki, poruszać się. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego architekta wnętrz lub też dedykowanego programu, w którym samodzielnie zaprojektujemy własną kuchnię.

Jakie meble wybrać?

Kuchnie nowoczesne to przestrzenie, które zachwycają elegancją i innowacyjnym podejściem do designu. Doskonałym przykładem będą meble o gładkich, lśniących frontach, w których zamiast klasycznych uchwytów zastosowano głębokie frezy czy odpowiednie akcesoria. Takie meble tworzą zwartą bryłę, co znacząco podnosi estetykę przestrzeni. Nowoczesne meble tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych, których powierzchnia pokrywana jest lakierami i laminatami. Zadaniem laminatów jest zarówno ochrona wnętrza płyty, jak i nadanie jej pożądanego wyglądu. Wewnątrz mebli znajdziemy markowe akcesoria, np. zawiasy z cichym domykiem. Nowoczesne meble kuchenne to rozbudowane kolekcje, w których umieszczono również elementy pod zabudowę sprzętów AGD.

 

Comments are closed.